Ubezpieczenie OC i AC samochodu

Ubezpieczenie OC Zgierz jest w Polsce obowiązkowe co oznacza, iż jego zakres jest określony ustawowo i jest taki sam w każdym towarzystwie. Każdy właściciel pojazdu mechanicznego musi posiadać ważną polisę OC opłacaną przez regularne składki, a jej brak skutkuje wysoką karą. Działanie OC jest bardzo proste. W przypadku wystąpienia szkody, zakład ubezpieczeń przyjmuje na siebie ekonomiczne skutki wypadku bądź kolizji w postaci szkód zdrowia, życia lub mienia poszkodowanego i sam wypłaca odszkodowanie z funduszu tworzonego ze składek. Co ważne za szkodę powstałą w związku z ruchem pojazdu uważa się także szkodę wyrządzoną podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu, rozładunku, rozładunku, jak również podczas postoju, zatrzymywania bądź garażowania. Ubezpieczenie obejmuje także osoby, które znajdują się pod naszą prawną odpowiedzialnością tj. przykładowo dzieci.

Cena ubezpieczenia OC samochodu Aleksandrów Łódzki

Każda firma ubezpieczeniowa oferuje taki sam zakres OC, gdyż jest on regulowany w ustawie. Podczas wyboru ubezpieczenia powinniśmy więc kierować się jego ceną, która uzależniona jest również od takich dodatkowych elementów jak usługa bezpośredniej likwidacji szkód (BLS) lub ubezpieczenia dodatkowe. Istotnym kryterium podczas wyboru oferty danego zakładu ubezpieczeń jest właśnie BLS, które pozwala zgłosić szkodę do swojego ubezpieczyciela, kiedy mamy do czynienia z sytuacją, kiedy to ktoś inny ubezpieczony w innej firmie, uszkodzi nasze mienie. Otrzymujemy wtedy odszkodowanie od swojego ubezpieczyciela, który następnie rozlicza się z ubezpieczycielem sprawcy wypadu lub kolizji.

Jak działa ubezpieczenie samochodu?

Ubezpieczenie OC Konstantynów Łódzki nie jest przypisywane do konkretnego kierowcy, ale do danego samochodu. Każdy nowy pojazd powinien posiadać ważne ubezpieczenie OC już w chwili rejestracji pojazdu. Nieco inaczej sytuacja ma się w przypadku kupna samochodu używanego, kiedy to zazwyczaj zwłaszcza krajowe samochody posiadają już ważne ubezpieczenie. Chcąc wybrać odpowiednie dla nas ubezpieczenie zapraszamy do skorzystania z naszej kalkulacji OC dla mieszkańców Zgierza, Konstantynowa Łódzkiego, Aleksandrowa Łódzkiego oraz najbliższej okolicy, która będzie zawierać oferty ubezpieczeń różnych towarzystw ubezpieczeniowych oraz szczegółowe informacje dotyczące umowy, w tym także ich cenę. Wiedząc na czym polega i co obejmuje ubezpieczenie OC warto zwrócić uwagę także na nieobowiązkowe polisy AC. To z Autocasco pokryjemy koszty naprawy własnego pojazdu, niezależnie od winowajcy kolizji. Może ona obejmować także ochronę z tytułu kradzieży auta.
Skontaktuj się z nami!